foto_2_zanyatiya-razvivayuschey-gimnastikoy.jpg

З якого віку можна починати займатися розвиваючою гімнастикою?

18.09.2019

З півтора року у дитини починається період активного формування, як фізичного, так і ментального. Жага до пізнання навколишнього світу, вбирання, як губка, інформації, закладання основних звичок – все це робить цей вік найкращим часом для розвивальної гімнастики. І хоча даний вид спорту асоціюється у більшості з небувалою розтяжкою та інтенсивними навантаженнями, тут все дещо інакше.

Комплекси для найменших

Про перші корисні вправи діти дізнаються практично відразу після народження, коли мами виконують з ними прості рухи на згинання та розгинання рук і ніг. Із зовсім малого віку дитина може відвідувати спортивні секції, в яких в ігровій, веселій формі вона отримає елементарні ази. Навіщо це потрібно? Помірна фізична активність в такому віці спрямована на підтримку розвитку всього організму і формування гармонійної особистості, яка прагне до нових знань і звершень.

фото 1 - занятия развивающей гимнастикой

У віці з 1 і до 4 років заняття відбуваються в присутності одного з батьків, під керівництвом досвідченого тренера. Програма включає наступне:

 1. Подолання смуги перешкод – виховує координацію і вміння тримати баланс. Якщо дитина тільки починає ходити, виконання такого елементарного завдання, як смуга перешкод, допоможе зміцнити опорно-руховий апарат, зробити м’язи сильнішими, а тіло гнучким і пластичним.
 2. Бруси з підтримкою батьків або тренера. Найменшим гімнастам сподобається висіти на перекладині, намагаючись підтягуватися вгору руками. Заняття тонізують, насичують життєвою енергією.
 3. Ігри зі снарядами – командні та індивідуальні. Діти таким чином швидше освоюють форми і кольори, розвивають дрібну моторику, яка безпосередньо впливає на функціонування мовного апарату.
 4. Прості акробатичні елементи: перекиди, перевороти, шпагат – розвивають і надають зміцнювальну дію на кісткову і хрящову тканину.
 5. Шведська стінка і колода – підходять для дітей старшого віку, починаючи з 3 років. Ідеальне тренування для формування сміливості і балансу.
 6. Вправи для постави.

Постава починає формуватися з ранніх років, тому дуже важливо, якомога раніше починати приділяти їй належну увагу, щоб в майбутньому дитина не зіштовхнулася з проблемою сутулості, виправити яку буде вкрай складно. Прості завдання допоможуть підтримувати гарну спину та ідеальну поставу.

Гімнастика для найменших – це корисно!

55-хвилинні заняття – це не просто веселощі і задоволення, але і користь для дітей.

фото 2 - занятия развивающей гимнастикой

Комплекс сприяє правильному і гармонійному розвитку маленької людини, забезпечуючи:

 • зміцнення кістково-м’язової системи;
 • розвиток координації та вміння утримувати баланс;
 • міцний імунітет і загартований організм – найкраща профілактика безлічі захворювань;
 • прищеплення любові до спорту;
 • привчання до дисципліни і слухняності;
 • сприятливий вплив на функціонування внутрішніх органів, центральної нервової та дихальної систем;
 • виховання правильного командного духу і змагального азарту;
 • формування старанності і працьовитості.

Гімнастика – це найкращий шлях до соціалізації. Діти перебувають серед однолітків, заводять нові знайомства і міцну дружбу, знаходять однодумців за інтересами. Спільне проведення часу вчить командній роботі і відповідальності за досягнення спільного результату.

Вікова група від 5 років

Якщо сина або дочку з ранніх років не вдалося відправити у секцію, час не втрачено. Для дітей, які перебувають у віковій групі від 4 років, які вперше прийшли в спорт, існує спеціальна програма, що дозволяє швидко надолужити згаяне і здобути відповідні вміння та навички:

 • загальні завдання, що є основою для правильного фізичного виховання;
 • вправи на кільцях, брусах, перекладині;
 • основи акробатики;
 • комбінації стрибків, які тренують баланс, швидкість реакції і здатність концентруватися;
 • вправи на силу на спеціальних снарядах;
 • рухи на розтяжку;
 • ігри з приземленням в ямі з поролону, що мають функціональне призначення та сприяють розвитку моторики і духу спортивної конкуренції.

фото 3 - занятия развивающей гимнастикой

Під час тренувань немає монотонних, багаторазово повторюваних рухів. Одна вправа змінює іншу, як калейдоскоп, тому дати 4 і 5 років не встигають занудьгувати, активно займаючись протягом тренування. В цьому і полягає головна перевага занять для маленьких спортсменів.

Заняття з дітьми з 8 до 11 років

Комплекс підходить як для досвідчених юних спортсменів, так і для тих, хто тільки що прийшов в секцію:

 1. Загальні тренування включають: різні види стрибків, біг, перекиди, функціональні заняття в поролоновій ямі та інші види гімнастичної активності, що сприяють тонізації і зміцненню суглобів, кісток і зв’язок.
 2. Силові вправи з використанням спортивних снарядів: брусів, перекладин, кілець.
 3. Завдання на розтяжку: навчання шпагату, перекидів і переворотів, стійці на руках.
 4. Канат – розкриває фізичний потенціал, виховує витривалість і силу.
 5. Колода – вчить балансу і сміливості.

Прийти в секцію можна і в 11 років як зі спортивним досвідом, так і без нього. У цьому віці тіло зазнає ряд змін, активно формується. Тому так важливо підтримувати його в хорошій формі. Комплекс тренувань включає:

 1. Базові акробатичні елементи, що підтримують і зміцнюють опорно-руховий апарат. Регулярні тренування – це красиве, підтягнуте тіло, міцні суглоби.
 2. Основи акробатики і виконання різних елементів на батуті.
 3. Вправи на розвиток гнучкості і еластичності.
 4. Паркур. Тренери дають базові знання з цього виду активності. Заняття проводяться в спеціально обладнаному залі з дотриманням всіх правил безпеки.

Незалежно від віку групи, тренування вибудовуються в легкій невимушеній формі. Діти комфортно і впевнено себе почувають в компанії досвідчених, професійних тренерів, які спрямовують енергію спортсменів в правильне, корисне русло.

Позитивний вплив регулярних тренувань

Регулярні заняття – це міцні м’язи, хороша витривалість, сила і підтягнуте красиве тіло. Гімнастика позитивно впливає на весь організм: як на фізичний, так і на розумовий стан. Завдяки спорту діти розвиваються всебічно, готові до нових звершень, ставлять перед собою певні цілі і успішно їх досягають. Постійне відвідування тренувань (не менше кількох разів на тиждень), сприяє:

 1. Веселому, активному і корисному проведенню часу в колі своїх однолітків.
 2. Насиченню бадьорістю і енергією, зміцненню імунної системи.
 3. Розвитку відмінної координації та балансу.
 4. Навчанню бездоганному контролю не лише над тілом, а й психо-емоційним станом.
 5. Збільшенню витривалості і сили.
 6. Правильному розвитку м’язового корсету.
 7. Гнучкості і пластичності.
 8. Зміцненню суглобово-зв’язкового апарату.
 9. Появі впевненості в собі і власних силах.
 10. Вихованню дисципліни і слухняності.
 11. Розвитку моторики.

Починаючи заняття з початкового рівня, ніхто не покидає тренування, не пройшовши весь шлях до кінця. Для більшості дітей розвивальна гімнастика стає поштовхом для подальших спортивних занять на професійному рівні.

American Gymnastics Club