foto-1-rastyazhki-v-detskoy-gimnastike.jpg

Гімнастика – це сильні розтяжки і больові вправи. Чи буває по-іншому?

01.08.2019

Розвиваюча гімнастика – це не професійний спорт, в якому перемога дістається ціною поту і крові. Правильно підібрана програма вправ допоможе розвинути в дитині гнучкість і еластичність. І без болю!

фото 1 - растяжки в детской гимнастике

Користь дитячої розтяжки

Чому так важливо приділяти увагу гнучкості в дитячому віці? На це є важливі причини:

 1. Регулярні тренування сприяють зміцненню кісткової і суглобової тканини, всього опорно-рухового апарату.
 2. Поліпшуються координація і баланс. Дитина, яка має хорошу розтяжку, вміє правильно падати, групуватися, а це знижує ризики отримання важких травм, переломів.
 3. Шпагат – класика гімнастики – має профілактичну дію з попередження таких захворювань опорно-рухового апарату, як артрит і артроз в дорослому віці.
 4. Спостерігається позитивний вплив на органи сечостатевої системи. Досягається це за рахунок поліпшення кровообігу в малому тазу.
 5. Поліпшується функціонування органів шлунково-кишкового тракту.

Розвиваюча гімнастика – це не боляче і повністю безпечно, хоча у багатьох батьків складається зовсім протилежна думка. З дітьми займаються досвідчені, висококваліфіковані тренери, які працюють по спеціально розробленній різновіковій програмі з врахуванням фізичної підготовки дітей (детальніше про програми можна дізнатися тут). Дитина сама не помітить, як, займаючись в ігровій формі, через кілька тижнів зможе сідати на шпагат і здійснювати різні акробатичні трюки.

Оптимальний вік для занять

Діти швидше і легше навчаються розтяжці, ніж дорослі. Це пояснюється еластичністю суглобів і кісток. Щоб дитина з легкістю навчився гімнастичним елементам і під час тренувань не відчувала дискомфорту, краще не затягувати з початком занять. Оптимальним є вік від 4 до 7 років. Позитивний результат буде отриманий тільки за умови регулярних тренувань.

Вправи для розтяжки

Програма занять включає в себе дуже прості, але дієві рухи. Головне правило –все виконується в повільному, неспішному темпі. Починається курс з найлегших завдань. У міру удосконалення умінь та навичок дитини ступінь навантаження і складності збільшується.

Будь-яка вправа на гнучкість проводиться за певним алгоритмом:

 • вихідне положення тіла;
 • безпосередньо вправа, що виконується повільно;
 • вихід з пози;
 • відпочинок.

фото 2 - растяжки в детской гимнастике

Важливо правильно дихати – нешвидко і глибоко. Перед виконанням гімнастичного комплексу важливо як слід розігріти м’язи, зробивши легку розминку. Займатися без попереднього розігріву категорично заборонено.

Правильна розминка включає в себе: біг, стрибки, присідання, здійснення махів ногами в різні боки. Кращі вправи для досягнення гнучкості:

 1. «Кішка». Вихідне положення – стоячи на колінах. Спочатку спину прогинати максимально вниз, завмерти на кілька секунд, потім прогнути хребет дугою вгору.
 2. Вправа на трицепси. Вихідне положення – встати прямо або сісти на стілець, спина пряма. Піднявши праву руку вгору, відвести її через плече за спину і торкнутися пальцями хребців біля лопаток. Лівою рукою підтримувати праву за лікоть, трохи підштовхуючи. Завмерти на пару секунд, потім поміняти руки місцями.
 3. Стегна. Здійснювати випади вперед зі згинанням ноги в коліні.
 4. Сідниці. Для цієї вправи знадобиться еластичний бинт, який слід закріпити за стопою однієї ноги. Лягти на спину, взяти кінці бинта в руки. Підтягуючи його на себе, потрібно одночасно з цим піднімати ногу, відриваючи її від підлоги.
 5. Розтяжка тулуба. Вихідне положення – ноги на ширині плечей, спина пряма. Руки відвести за спину, долоні зімкнути в замок. Розгортаючи лікті до середини спини, піднімати руки повільно вгору до тих пір, поки не з’явиться відчуття напруження між лопатками.
 6. Для гнучкості всього тіла. Лягти животом на підлогу. Руки і ноги вільно розмістити на обидва боки. Одночасно піднімати вгору кінцівки, завмираючи на піку на пару секунд. Ускладнити вправу – піднявши кінцівки, схопити руками стопи. При цьому від підлоги відривати грудну клітку. У такому положенні залишатися якомога довше, погойдуючись в різні боки.

Виконання цього комплексу протягом декількох тижнів допоможе швидше зробити шпагат, привести тіло в тонус і розвинути еластичність і гнучкість. Гімнастична розтяжка – це абсолютно безболісно. Головне – виконувати всі рухи правильно, неспішно, обов’язково після попередньої розминки і з поступовим збільшенням навантаження і складності.

фото 3 - растяжки в детской гимнастике

Розтяжка – це дуже корисно як для тіла, так і всього організму. Тому не варто затягувати з тим, щоб віддавати дитину в гімнастичну секцію. Поки суглоби мають хорошу еластичність, навчання пройде дуже легко, без болю і дискомфорту, при цьому перші позитивні результати з’являться набагато швидше.

American Gymnastics Club