foto-3-medobsledovanie-pered-zapisyu-v-sektsiyu-detskoy-gimnastiki.jpg

Чи необхідне медичне обстеження дитини перед записом в секцію дитячої гімнастики?

20.09.2019

Висновок лікаря про те, чи можна дитині займатися спортом – обов’язкова умова для відвідування секції. Доросла людина адекватно оцінює свій стан здоров’я, знає, як правильно розподіляти фізичне навантаження, і обізнана про ступінь можливого ​​для себе навантаження. У дітей цих умінь немає. Багато захворювань, які є протипоказанням до фізкультури, можуть протікати без будь-яких ознак. А визначити їх можна тільки шляхом медичного огляду. Лікарський допуск до занять гімнастикою, про яку докладніше можна дізнатися тут – впевненість в тому, що дитина здорова і може тренуватися, а також перебувати в колективі.

Необхідність отримання довідки від лікаря

Деякі батьки вважають, що медичний висновок, про допуск до спортивних занять, є простою формальністю. Але це не так! Довідка від педіатра про те, що дитина здорова і здатна займатися в спортзалі, вбереже не тільки її, а й оточуючих дітей.

Чимало хвороб, які протікають в прихованій формі, є протипоказаннями до фізичної активності. Якщо нехтувати цим правилом, регулярні заняття з інтенсивним навантаженням можуть викликати важкі ускладнення і спричинити негативний вплив на здоров’я. Є ризик і для оточуючих людей. Тільки лікар зможе визначити наявність інфекційних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом, при яких заборонено перебувати в дитячому колективі.

Не варто зневажливо ставитися до необхідності профілактичного огляду для походу в спортивну секцію. Це в першу чергу безпека і впевненість в хорошому стані здоров’я дитини.

Отримати медичний висновок для тренувань можна в будь-якому приватному або державному закладі. Найкраще звернутися до свого педіатра. Для проходження медогляду необхідно взяти з собою картку з поліклініки, виписку з карти щеплень і результати недавно зроблених аналізів, якщо такі є.

Оформлення довідки

Для отримання медичного документу потрібно відвідати ряд фахівців, а яких саме, залежить від специфіки спорту та інтенсивності навантаження.

фото 1 - медобследование перед записью в секцию детской гимнастики

Починається медобстеження з педіатра. Дитячий лікар виконує наступні функції та завдання:

 1. Оцінює фізичний стан, рівень активності.
 2. Вивчає анамнез, виявляє хронічні, вроджені захворювання, високі фактори ризику, наприклад, обтяжену спадковість.
 3. Проводить функціональні проби – визначає наявність порушень, що виникають тільки в певних обставинах. До таких проб відноситься ЕКГ, що проводиться в спокійному стані, під час або відразу після фізичного навантаження.

Після первинного огляду педіатр виписує направлення на консультації з іншими лікарями.

Вузькопрофільні фахівці

Крім педіатра, необхідно пройти таких лікарів:

 1. Оториноларинголог – досліджує стан органів ЛОР-системи, перевіряє слух і зір.
 2. Кардіолог – оцінює стан і функціонування серцевого м’язу і судинної системи. Будь-які відхилення в роботі є показанням для заборони занять спортом.
 3. Невролог – діагностує функціонування центральної нервової системи, рефлекторні характеристики.
 4. Ортопед – перевіряє готовність опорно-рухового апарату до фізичних навантажень.
 5. Шкірвенеролог – проводить огляд шкірних покривів, виявляє захворювання, які є заразними для оточуючих.

Крім висновку вузькопрофільних лікарів про те, що дитина здорова і може фізично тренуватися, потрібно здати ряд аналізів. При необхідності, якщо у педіатра будуть сумніви щодо результатів лабораторної діагностики, призначаються консультації з хірургом, ендокринологом, психологом.

Лабораторні дослідження

Направлення на аналізи дає педіатр після огляду. Перелік лабораторних досліджень:

 • загальний аналіз сечі і крові;
 • лабораторне дослідження калу на наявність гельмінтів;
 • мазки з органів ЛОР-системи;
 • посів на кишкову мікрофлору.

фото 2 - медобследование перед записью в секцию детской гимнастики

В обов’язковому порядку проводиться електрокардіограма – в спокійному стані і динаміці.

Особливості отримання довідки

Медичний дозвіл на заняття в секції має бути отриманий не більше ніж за 1 тиждень до початку тренувань. Максимальний термін дії довідки – до півроку, але за умови, що ніяких відхилень в результатах огляду не було виявлено, будь-які скарги на стан здоров’я відсутні. Якщо заняття спортом здійснюються на професійному рівні, проходити плановий огляд необхідно кожні 6 місяців.

фото 3 - медобследование перед записью в секцию детской гимнастики

Батьки повинні розуміти, що довідка – це не просто документальна формальність, а оцінка здоров’я їхньої дитини. В отриманні подібного документу, в першу чергу, повинні бути зацікавлені саме вони, оскільки він дає впевненість у безпеці занять спортом для їх сина або дочки.

American Gymnastics Club