foto_1_detskaya-gimnastika-ispravlenie-osanki.jpg

Чи допомагає дитяча розвивальна гімнастика виправити поставу?

20.09.20192

Розвивальна гімнастика – комплекс унікальних вправ, який позитивно впливає на загальний стан здоров’я дитини і сприяє гармонійному всебічному розвитку особистості. Займатися можна починати з 1,5 року. Особливо корисна гімнастика для дітей з викривленням постави. Прості гімнастичні рухи допоможуть позбутися сутулості і викривлення хребетного стовпа.

Вправи для правильної постави

фото 1 - детская гимнастика исправление осанки

Віддаючи дитину на заняття розвивальною гімнастикою (інформацію про програми якої можна дізнатися тут), слід попередити тренера про те, що у неї викривлена ​​постава. Гімнастичний комплекс включає дієві вправи для дітей з порушенням постави:

 1. «Качалка». Виконується в позиції лежачи на животі. По черзі піднімаються вгору руки, потім відривається від підлоги грудна клітка, таз, в останню чергу – ноги. При підйомі рекомендується завмирати на кілька секунд, напружуючись, при опусканні – повністю розслаблятися. Ця вправа сприяє зміцненню хребта, поліпшенню в ньому кровообігу.
 2. «Кішка». Вихідне положення – стоячи на колінах, долоні впираються в підлогу, пальці розставлені. В першу чергу, прогинається максимально низько вниз спина, потім вигинається вгору дугою. Щоб дітям було цікавіше виконувати цей рух, при прогині хребта їм пропонується уявляти себе кошеням, вимовляючи муркотливі звуки.
 3. «Замок». Цей гімнастичний рух вважається найбільш дієвим для виправлення постави. Вихідне положення – стоячи, ноги на ширині плечей. Ліву руку слід відвести через верх за спину, праву – назад знизу. За спиною долоні з’єднати. Завмерти на 5-10 с. Повернутися до вихідного положення, повністю розслабитися, потім повторити рух.
 4. «Велосипед». Досить простий, але вкрай корисний для хребта рух. Діти його добре знають з дитинства – лежачи на спині підняти ноги, зігнуті в колінах, вгору. У повільному темпі робити рухи ногами, імітуючи їзду на велосипеді. Вправу виконувати протягом 2-3 хвилин, потім лягти повністю на підлогу, розслабитися, повторити близько 10 разів. Незважаючи на простоту техніки, «велосипед» вважається найкращим способом виправлення постави та вирівнювання викривленого хребта.
 5. «Човен». Лягти на підлогу на живіт, руки витягнути вперед. Одночасно відірвати від підлоги руки і ноги, намагаючись піднімати їх максимально високо. Залишатися в даній позиції протягом 2-3 с. Ця вправа сприятливо впливає на м’язи спини і допомагає привести в тонус м’язовий корсет живота.
 6. «Кулька». Робити сидячи на стільці. Розслабившись, слід уявити, що в живіт потрапила повітряна куля і надути її вдасться виключно завдяки глибоким вдихам. На видиху кульку «здувати». Кількість повторень – до 10, час на виконання завдання – до 1 хвилини.
 7. «Мотузки». Вихідне положення – стійка, стопи та плечі знаходяться на одній лінії. Нахил вперед потрібно робити до тих пір, поки тулуб не стане паралельно підлозі. Залишаючись в цій позиції, опустити вниз руки. Руки повинні висіти вільно і повністю розслаблено, уявляючи, що в них зовсім немає сили. Здійснювати коливальні рухи в різні боки, ніби махаючи мотузками. Це дуже хороша вправа для виправлення постави. Але виконувати її перший час рекомендується під наглядом тренера, оскільки важливою є правильна техніка.
 8. Опора. Встати спиною до стіни, доторкаючись до неї. Руки опустити вниз. Не відриваючись від стіни, робити повільні присідання до тих пір, поки коліна не стануть паралельно підлозі. Вони не повинні виходити за лінію стоп. Повернутися у вихідне положення.

фото 2 - детская гимнастика исправление осанки

Завершують цикл вправ для постави і хребта «обійми». Після виконання вправ, спрямованих на м’язи спини і живота, важливо правильно і повноцінно розслабитися. З цією метою рекомендується повисіти на шведській стінці, повністю розслабивши тіло, а якщо дитина зовсім маленька, вона може обхопити руками шию одного з батьків і повисіти так протягом 5-10 с.

 

Особливості виконання циклу вправ для постави

Правильність виконання комплексу має ключове значення. Тому на перших порах всі рухи виконуються виключно під наглядом тренера. Навіть прості нахили, якщо робити їх неправильно, не просто не допоможуть, а й спровокують ще більші порушення постави.

фото 3 - детская гимнастика исправление осанки

Не варто забувати про необхідність інших гімнастичних рухів. Щоб виправити сутулість або викривлення хребетного стовпа, необхідно комплексно впливати на м’язи спини. І допоможе в цьому розвивальна гімнастика, головне – почати роботу над собою вчасно, не допускаючи розвитку ускладнень.

American Gymnastics Club


2 comments

 • Edwardsep

  18.12.2019 at 16:47

  Авторитетный ответ, познавательно…

  • American Gymnastics Club

   18.02.2020 at 15:34

   Спасибо, за интерес к нашим программа и статьям.

Comments are closed.