foto_2_detskaya-gimnastika-i-zdorove-malyishey.jpg

Як розвивальна дитяча гімнастика впливає на здоров’я малюків?

01.08.2019

Розвивальна гімнастика – не просто активне і веселе проведення часу, це, в першу чергу, неймовірна користь для всього організму. Діти, які регулярно відвідують секцію, разюче відрізняються від своїх однолітків. Вони мають міцне здоров’я, є всебічно і гармонійно розвиненими особистостями з безліччю інтересів і прагнень в житті.

Спорт і здоров’я

Складно переоцінити, наскільки регулярні спортивні заняття впливають на загальний стан організму людини. Постійні тренування сприяють зниженню негативного впливу факторів навколишнього середовища, стимулюють процес вироблення антитіл, за рахунок чого організм може сам протистояти вірусам та інфекційним збудникам.

Спорт є найкращою профілактикою багатьох захворювань: цукрового діабету, артрозу, остеохондрозу, атеросклерозу. З огляду на той факт, що з кожним роком такі важкі патології тільки «молодшають», і все частіше виникають у дітей, дуже правильно поєднувати приємні, і навіть веселі, заняття з користю для духу і тіла. Відвідування групових занять найкращим чином позначається на нервовій системі, поведінці дитини. Вона вчиться слухати старших, бачити в них авторитет, підкорятися командам тренера.

Позитивний вплив гімнастики на стан здоров’я

Виконання простих, базових вправ сприятливо позначається на загальному самопочутті, стані і функціонуванні внутрішніх органів і систем життєзабезпечення. Згідно з численними дослідженнями, розвивальна гімнастика (про програми занять для різних вікових груп можна прочитати тут) цілюще впливає на організм дитини, зміцнює його на структурному рівні. Тренування підсилюють імунітет, налагоджують роботу дихальної та судинної систем, серця і опорно-рухового апарату, покращують обмінні процеси.

 

Для досягнення позитивного результату важливо правильно вибирати ступінь фізичного навантаження:

  1. Базові рухи, стрибки, присідання, перекиди, комплекси на брусах і перекладині – сприяють правильному формуванню суглобово-зв’язкового апарату: зміцнюють кістки і суглоби, хрящову тканину. Відбувається це за рахунок поліпшення кровообігу, насичення тканин достатньою кількістю кисню і поживних речовин. Регулярне, помірне навантаження на опорно-руховий апарат сприяє його зміцненню і профілактиці травм.
  2. Зміцнення вестибулярного апарату. Заняття на брусах, змагальні забіги на смузі перешкод відточують точність рухів, навчають балансу і координації.
  3. Загальне загартовування і зміцнення захисних сил. Діти, які регулярно займаються спортом, менш схильні до вірусних та інфекційних захворювань. Зміцнення імунітету забезпечується за рахунок стимуляції кровообігу, поліпшення дихання, насичення клітин і м’яких тканин поживними речовинами.
  4. Регулярність занять, під час яких виховується слухняність і дисципліна, позитивно позначається на функціонуванні центральної нервової системи. Тренування рекомендується відвідувати дітям з гіперактивністю. Через кілька тижнів буде помітний перший результат. Діти стануть більш спокійними і врівноваженими.
  5. Під час виконання вправ хлопців вчать правильно дихати. Насичення організму киснем в потрібній кількості покращує роботу головного мозку і всіх органів на клітинному рівні.
  6. Поліпшення роботи серця і кровоносних судин. Під час занять залучаються всі м’язові групи, організм працює в прискореному режимі, що призводить до прискорення кровообігу. Серце перекачує більшу кількість крові, яка насичена киснем і мінеральними елементами. При постійних тренуваннях судини і серце звикають до навантажень і також швидко відновлюються після них.
  7. Система дихання. Зміцнення імунітету відбувається завдяки впливу тренувань на дихальний тракт. Під час різних акробатичних елементів потреба внутрішніх органів в кисні значно зростає. Дихання стає одночасно інтенсивним і глибоким. За рахунок збільшення припливу кисню збільшується об’єм легень.

фото 1 - детская гимнастика и здоровье малышей

Крім фізичного аспекту, спорт впливає і на моральний стан дитини.

Як гімнастика позначається на розвитку маленьких дітей?

Щоб дитина росла здоровою, правильно розвивалася, в секцію її можна віддавати з 1,5 року. У цей період відзначається активний ріст і формування організму, а правильно закладена основа сприяє розвитку гармонійної особистості.

Формування простих акробатичних умінь та навичок позитивно впливає на мозкову активність, мову, дрібну і загальну моторику. Під час тренувань юні спортсмени навчаються відчувати своє тіло і керувати ним. Навіть діти, які тільки починають ходити, роблять більш сміливі кроки, зникає незграбність і невпевненість в ході.

Поліпшення координації та вестибулярного апарату позначається на аналізаторах головного мозку, що відповідають за мову. Заняття з різнокольоровими снарядами розвивають дрібну моторику, відчутно впливають на мовні здібності. Діти, які почали відвідувати секцію в ранньому віці, вчаться говорити швидше своїх однолітків.

Гімнастика – стимулятор росту. Коли дитина активно рухається в процесі занять, це активізує білковий синтез, підтримує тонус м’язів, надає зміцнювальну дію на опорно-руховий апарат і, безпосередньо, хребетний стовп. Ці фактори впливають на процес росту.

фото 3 - детская гимнастика и здоровье малышей

Фізична активність – повноцінний розвиток особистості!

Чим раніше почати займатися спортом, тим міцніше буде організм. Особливо корисні тренування хлопцям дошкільного віку, адже фізична активність має нерозривний зв’язок з інтелектуальним і психоемоційним станом дитини. Завдяки спорту забезпечується гармонійний розвиток зростаючого організму.

Спортивні заняття сприяють тому, що дитина, яка займається регулярно, здатна до більш швидкого сприйняття та аналізу інформації. У юних спортсменів більше впевненості у власних силах, вони відрізняються кращою комунікабельністю і здібностями до навчання. Діти, які відвідують спортзал, відрізняються психоемоційною стабільністю і хорошим настроєм. Все завдяки тому, що під час занять активно виробляється гормон щастя – ендорфін.

Крім сприятливого впливу на загальне самопочуття, комплекс спеціально розроблених вправ – це один з кращих способів соціалізації. Діти проводять час в компанії своїх однолітків, беруть участь у спільних змаганнях, завдяки яким виховується командний дух, формується поняття того, що кожен член команди відповідає за загальний результат.

Гімнастика – захоплюючий, змагальний і вельми корисний вид спорту як для загального, так і психоемоційного стану. Привчаючи дитину до тренувань, батьки вносять вагомий внесок в її міцне здоров’я.

American Gymnastics Club