img_0906_optimized.jpg

“Рекреаційна гімнастика” Що це?

19.05.20210

Рекреаційна гімнастика або «гімнастика для всіх» корисна не тільки для дітей підлітків, які потребують фізичного та всебічного розвитку, а також для дорослих та навіть людей у ​​віці.

Гімнастика – універсальний вид спорту, який розвиває всі групи м’язів людини, та включає різноманіттям вправ та можливість адаптуватися під будь-який вік і головне, безпечно. Саме тому розвиваючою гімнастикою можна займатися від 1,5 до 100 років. Я, що цікаво, вона одночасно вражає і дітей, і дорослих, тому що в любому віці є унікальним та цікавим видом спортивної діяльності.

Гімнастика, відрізняється від звичного для всіх фітнесу або йогів, включає цілковито унікальний, захоплюючий та ефективний метод комплексної тренування.

Заняття складаються з розминки, розтяжки, навчання акробатичним елементам різної складності, стрибкам, цікавим вправам та елементам на снарядах та підкачку.

Дорослі підчас занять з гімнастики мають чудову можливість відволіктись від побуту та отримати масу позитивних емоцій.

Гімнастичні вправи допомагають з легкістю забути про буденні проблеми і повністю сконцентруватися на балансі та контролі свого тіла.

Збалансовані та регулярні фізичні навантаження допомагають людині в будь-якому віці підтримувати його організм у тонусі, а це в свою черговому запорука міцного здоров’я. Лікувальна гімнастика – те, що призначають лікарі своїм пацієнтам для реабілітації після більшості захворювань.

Гімнастика необхідна для людей у віці, результатом занять є профілактика та лікування ряду захворювань, викликаних віковими змінами в організмі.

Гімнастика позитивно впливає на нервову систему, покращує процеси обміну речовин, підтримує рухливість та еластичність у суглобах, стимулює роботу серцево-судинної та дихальної системи, здійснює профілактику остеопорозу, стимулює імунітет, покращує розумову діяльність, допомагає уникнути стресу і багато іншого.

Звичайно, для людей у віці, існує спеціальна програма тренувань. Вона розроблена при підтримці лікарів.

Чим відрізняється рекреаційна гімнастика від інших видів спорту? Спеціально розробленим комплексом вправ, які впливають на всі групи м’язів. Вони добре сприяють розвитку гнучкості суглобів, координації, балансу тіла.

Крім того, виховує у людей похилого віку життєвоважливі навички, які допоможуть уникнути їм серйозних побутових травм.

Володіння своїм тілом, швидкість реакції на різку зміну умов навколишнього середовища, правильно групуватися в разі падінь.

В європейських країнах дорослі та літні люди активно займаються спортом. Вони регулярно виходять на пробіжку в парк, роблять зарядку, катаються на велосипеді.

Але найцікавіше, за підтримки Міжнародної Федерації Гімнастики вже давно в усьому світі, розвивається напрямок у гімнастиці під назвою: «Гімнастика для всіх»! Це унікальний вид, адже відсутні будь які обмеження у віці для занять. Для учасників, як для професійних спортсменів, надаються однакові умови та сучасне обладнання для занять гімнастикою.

Для літніх людей, у яких немає серйозних протипоказань для занять спортом, розробляється спеціальна програма тренувань, в процесі яких вони так само, як діти, бігають, стрибають на батуті, виконують вправи на гімнастичних снарядах, навчаються акробатичним елементам, танцюють, і, навіть, виступають з дуже динамічними номерами на міжнародних фестивалях з гімнастики.

В Україні, у більшості людей, гімнастика асоціюється з виснажливими, монотонними вправами. І прийнято вважати, що гімнастика підходить тільки для дітей певного віку.

Популярність будь-якого виду спорту обумовлений безліччю факторів. Але, в першу чергу, це доступність для людей будь-якого вік, без відборів і обмежень!

Пошук соціумом нових захоплюючих форм для проведення спортивного досугу, підтримка фізичної форми та бажання пізнати щось нове, привело до зародження нового напрямку в гімнастиці. Без обмежень за віком, вмінням, антропометричними даними та іншими факторами. Де на першому місці здоров’я та розвиток!

«Гімнастика для всіх» – найкращий вид спорту, який гармонійно розвиває людину, дозволяє стати  впевненішим у собі, можна зайнятися першими шагами дитини та до самої старості. Тренування в оздоровчому форматі гімнастичних клубів, що знаходяться на якісному та сучасному обладнанні та при проведенні кваліфікованих тренерів, враховують самі безпечні.

Наші спостереження показали, що батьки і близькі, побачимо результати своїх дітей після занять з гімнастики, все частіше зменшуються, спробувавши себе в цьому спорті і, як важливо, їх спроби завжди успішні. Навіть, якщо у людини ніколи не було серйозної фізичної підготовки або зовсім відсутність любов до спорту, то для гімнастики це не перешкода.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *