foto_1.2_27122019.jpg

Поради тренера з розвиваючої дитячої гімнастики

28.12.2019

Інтерес батьків до розвиваючої гімнастики зростає. Але через те, що клуби, в яких працюють професіонали, котрі пройшли спеціальну підготовку, в нашій країні з’явилися не так давно, тому у батьків виникає безліч питань, які вони хотіли б задати тренеру і вислухати його поради.

Совет 1. Ранній розвиток дитини

Батьків хвилює, чи не занадто рано починати займатися в 1,5 роки. Тренер радить починати займатися розвиваючою гімнастикою з моменту, коли дитина самостійно починає ходити.

Тренування допомагають:

  • зміцнити м’язовий корсет, сформувати правильну гарну поставу;
  • розвивати координацію рухів;
  • розвивати дрібну моторику, яка допомагає швидше почати розмовляти, стимулює появу зав’язків між півкулями головного мозку;
  • тренувати пам’ять, розумові здібності.

Дитині буде згодом легше освоїтися в дитячому садку і школі, звикнути до дисципліни, навчитися розподіляти час. Спортивна атмосфера в групах малюків прищеплює любов до спорту і зміцнює бажання займатися регулярно, вести здоровий спосіб життя.

Совет 2. Дотримуватися правил і режиму тренувань

Маленьким дітям складно пояснити користь і необхідність регулярних тренувань. Дорослі повинні приводити їх в клуб, а досвідчені тренери з освітою психологів допоможуть полюбити заняття, оскільки вони проводяться в цікавій, ігровій формі і враховують особливості дитячої фізіології та психології.

Одне заняття триває не більше 45 хвилин. За цей час відбувається чергування фізичної (20-25 хвилин) і розумової (15-20 хвилин) активності в такому темпі, що дитина не перенапружується і займається із задоволенням. Невелика кількість діток в групах (близько 5-7 осіб) дозволяє тренерам приділити кожному малюку максимальну увагу і врахувати індивідуальні особливості в процесі планування наступних тренувань.

Від батьків вимагається відповідальність – тільки за умови регулярних занять дитина буде розвиватися гармонійно. Тому необхідно так узгодити свій графік роботи, щоб не пропускати заняття в клубі і знайти філію максимально близьку до місця проживання, щоб не витрачати багато часу на поїздки.

Совет 3. Спільні заняття

Більшість дітей в 1-1,5 року ще не відвідують дитячий садок і весь час знаходяться поруч з мамою. Щоб малюк швидше адаптувався до занять, в Американському Гімнастичному Клубі є групи, в яких діти займаються разом з батьками за спеціально розробленою програмою або персонально з тренером. Під час занять зміцнюється не тільки здоров’я, а й взаєморозуміння, міжособистісні відносини.

Дитина швидше засвоює знання і виробляє нові навички, коли її вчить найближча людина – мама або тато. Під наглядом і за допомогою професійного тренера батьки беруть активну участь у розвитку своїх дітей, особистим прикладом формують у них потребу в здоровому способі життя і любов до спорту.

Совет 4. Поступове збільшення складності і тривалості занять

В Американському Гімнастичному Клубі всі заняття проводяться з урахуванням вікових та статевих особливостей організму. Дитина поступово в ігровій формі, без насилля і перенапруження освоює нові вправи, збільшує навантаження.

Якщо у юного спортсмена з’явиться бажання розвиватися в гімнастиці, досягати високих результатів, він, з часом, може перейти в прогресивну групу або на більш високий рівень. Індивідуальні заняття допоможуть дитині швидше оволодіти майстерністю. Дізнатися докладніше про існуючі програми, підібрані відповідно до віку і рівня фізичної підготовленості, можна тут.

Перед тим як записати дитину в групу на розвиваючу гімнастику, необхідно поговорити з тренером, задати питання, вибрати відповідну фізичній підготовці дитини групу та відвідати пробне заняття.

American Gymnastics Club