IMG_2479.jpg

Як насправді впливає гімнастика на розвиток дітей?

24.01.2020

Як насправді впливає гімнастика на розвиток дітей?

Це питання часто задають батьки, які вперше потрапили на безкоштовне пробне заняття в Американський Гімнастичний Клуб. Для того, щоб ознайомити Вас з усіма позитивними сторонами впливу занять розвивальною гімнастикою на фізичний розвиток дитини, ми підготували цю статтю.

Вони навчаються орієнтуватися.

Коли маленька дитина приходить на заняття з гімнастики, у неї виникає багато спокус. Яка дитина не захоче просто перебігти через сучасний гімнастичний зал до батута і почати підстрибувати? Але в умовах тренування є дисципліна і набір правил, яким діти повинні слідувати. Вони навчаються керувати імпульсами і бути зосередженими на вправах, навіть якщо одночасно в спортзалі займається кілька груп і розміщена велика кількість різного гімнастичного обладнання.

Діти на заняттях з гімнастики також навчаються виконувати вказівки, які їм дає тренер. Вони навчаються прислухатися до усних вказівок і, відповідно, корегувати власну діяльність. Цю навичку не завжди легко освоїти, але вона принесе користь вашій дитині на довгі роки! Незалежно від того, яким видом спорту чи діяльності буде займатися Ваша дитина у дорослому віці, вона повинна вміти дотримуватися правил, слухати і прагнути до підвищення кваліфікації.

 

Вони навчаються відчувати своє тіло і керувати ним.

Незалежно від того, на якому виді спорту ваша дитина вирішить зосередитися в майбутньому, їй буде знадобиться вміння керувати своїм тілом. Дитині потрібно чітко відчувати своє тіло в просторі і оволодіти вмінням змушувати своє тіло робити те, що потрібно.

Існує думка про те, що координаційні здібності закладені у людини з народження, тобто людина народжується з хорошою координацією, або не координованою. Така теорія є абсолютно реальною, але це не означає, що ми не можемо вдосконалюватися, де б не знаходилася наша відправна точка.

Фактично, програма раннього фізичного розвитку, яку використовує Американський Гімнастичний Клуб, рекомендує регулярні заняття гімнастикою в якості однієї з форм фізіотерапії для дітей, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Гімнастика – це один з небагатьох видів спорту, який вимагає повної взаємодії кожної частини тіла одна з одною – від голови до пальців ніг!

 

Вони здобувають впевненість.

Гімнастика – це ідеальне місце, де діти можуть побороти свій страх, переступити власні обмеження і підштовхнути себе до досягнення нових цілей. Вони усвідомлюють, що чим довше і старанніше займатися, тим більше навичок вони здобудуть і навчаться виконувати класні елементи! Діти дізнаються, що кожна наступна навичка ґрунтується на попередній, і чим більше у них в запасі навичок, тим легшим є подальше навчання.

Цей вид спорту ‒ Гімнастика для всіх ‒ дозволяє навіть маленьким дітям засвоїти важливість старанної роботи, послідовності і віри в себе. Завжди неймовірно приємно бачити гордість на обличчі дитини, яка щойно зробила своє перше успішне «колесо». І діти можуть пишатися цим успіхом, тому що саме вони наполегливо тренувалися і зробили це можливим.

 

Вони здобувають навички безпеки.

Не зважаючи на те, що на кожному сантиметрі гімнастичного залу є сучасні гімнастичні снаряди, м’які модулі, батути і мати для приземлення, це не означає, що спортзал на 100% безпечний. Ось чому обізнаність про безпеку і навички безпеки систематично викладаються в рамках дитячих гімнастичних програм Американського Гімнастичного клубу.

Діти навчаються звертати увагу на своє оточення, контролювати свої рухи і слідувати правилам.

Вони навчаються правильно рухатися, безпечно приземлятися і навіть безпечно падати. Ці навички знадобляться, вашому дитина на ігровому майданчику, на перерві або в іншому будь-якому виді спорту! Отримавши базові навички безпеки, вони зможуть застосовувати їх в самих різних ситуаціях.

 

Вони розвивають силу.

Ви можете спостерігати як на заняттях, юні гімнасти роблять нескінченну кількість вправ для виконання стійки на руках. Даний елемент вимагає значного прояву сили і розвиток більшості м’язових груп, які, як правило, не розвиваються в інших видах спорту. Більшість тренерів з різних видів спорту, включають гімнастику на етапах загальної фізичної підготовки, як додаткові заняття за основним видом спорту або як основні між змагальними сезонами, тому що гімнастика покращує загальний розвиток сили, координацію і витривалість.

І найприємніше те, що діти не асоціюють заняття гімнастикою з важкою фізичною роботою. А причина в тому, що стійки на руках, гімнастичні колеса, перекиди, підйоми на перекладині, стрибки на батуті і т. д. – все це весело! Навіть якщо на наступний день у вашої дитини можуть з’явитися тимчасові неприємні відчуття в м’язах (крепатура) від старанної роботи на тренуванні, це не завадить їй знову отримати задоволення від веселих і повних задоволення занять на наступному тижні!

Вони витрачають багато енергії.

Нам здається, що у маленьких дітей завжди, надлишок енергії! Як батьки, ми не розуміємо, чому це відбувається, але дуже швидко розуміємо, що потрібно знайти раціональний шлях для витрати цієї енергії.

Дитяча програма занять в Американському Гімнастичному Клубі – ідеальна можливість. Це безпечне середовище з м’якими гімнастичними модулями. Ваша дитина зможе бігати швидше, стрибати вище і перевертатися стільки, скільки вам і їй захочеться, під наглядом досвідченого тренера! Крім того, в кінці кожного тренування вона отримає заохочення за свою активність!

Програми «Розвивальної гімнастики» в Американському Гімнастичному Клубі – це тренування всього тіла, яке приносить задоволення кожному, хто відвідає її незалежно від віку. Ви коли-небудь пробували стрибати на батутній доріжці, робити перекиди на м’яких модулях, розгойдуватися на кільцях або лазити по канату? Це втомлює, але Ваша дитина цього не помітить.

Навіть якщо Вам чи Вашій дитині, можливо, не судилося стати Олімпійським чемпіоном, велика кількість корисних якостей і гармонійний всебічний розвиток від спортивної гімнастики, гарантовано допоможе в повсякденному житті! Надання можливості самому собі і своїм дітям займатися спортом, який розвиває навички і доставляє масу задоволення – це дійсно подарунок для дитини і чудова інвестиція в її майбутнє.

American Gymnastics Club